Ocenění AČFK si prý velmi váží, i když, jak podotkl, jen kvůli soškám nikdy nepracoval. „Cena z velkého festivalu má velkou hodnotu pro film jako takový. Poté se snáz umísťuje do kin, distributoři si jej podle toho vybírají. Filmové kluby považuji za nesmírně důležité pro filmovou kulturu jako takovou. V současnosti, kdy je film průmyslem, jsou kluby a nezávislá kina místy, která udržují při životě další aspekty filmu, které by jinak zašly,“ dodal.

„Loachovský“ den odstartovalo sociální drama ze Skotska Sladkých šestnáct let. Jeho námět se začal rodit při natáčení filmu Jmenuji se Joe. „V něm vystupuje fotbalové mužstvo složené z kluků z odvykacího centra. Měli jsme pocit, že i jejich příběh stojí za vyprávění,“ uvedl režisér.

Sladkých šestnáct let se odehrává nedaleko Glasgow. „Nejsmutnější na tamní situaci je, že se tam z nejlepších obchodů stala solária. Do nich se totiž dají investovat peníze z drog, aniž by je bylo možné vystopovat. Lidi ze severu Británie jsou velmi bledí, ale tady vypadají, jako by se vrátili z Karibiku,“ popsal.