Kapela tak protestuje proti způsobu, jakým se koncern BP postavil k havárii v Mexickém zálivu. 20. dubna tam došlo k výbuchu ropné plošiny Deepwater Horizon. Zahynulo při něm jedenáct lidí a společnost BP, která měla plošinu pronajatou, se k likvidaci následků nehody podle členů skupiny Korn staví příliš vlažně. Dodnes do Mexického zálivu vytéká ropa, která ohrožuje americké pobřeží, a hrozí velká ekologická katastrofa.

„Obrázky, které denně z místa nehody vidíme, jsou strašné,“ říká zpěvák skupiny Korn Jonathan Davis. „Bojkotem dáváme najevo nesouhlas s postupem BP. Není nám jedno, co se stalo, že to nebylo vyšetřeno, viníci nebyli potrestáni a jak pomalu se to řeší. Čím větší bude bezpečnost na jiných podobných plošinách, tím menší bude pravděpodobnost, že se v budoucnu stane něco podobného. Věříme, že nás další kapely budou následovat.“

O víkendu se ke Korn přidal americký boyband Backstreet Boys. Během koncertu v Biloxi ve státě Mississippi řekl zpěvák Nick Carter, že mu puká srdce, když vidí obrázky zvířat, která v Mexickém zálivu na následky úniku ropy denně umírají.

Jeho kolega Brian Littrell vyzval diváky, aby se k bojkotu přidali. „Musím vám říci, že se tím opravdu trápím. Ten bojkot by měl BP ukázat, jak se po tom všem cítíme,“ řekl.

Korn vystoupí 28. srpna na Řípfestu v Krabčicích.