McKellen je vypravěčem a jednou z hlavních postav snímku E'gad Zombies!, černé komedie, jejíž děj je zasazen do 18. století a fiktivního města Upper Trollop na britském venkově. Z filmu, který režíruje Matthew Butler, je zatím natočeno jen 22 minut a jeho promítnutí v Cannes má zajistit další finance na dotočení.

A McKellen slibuje, že roli zombie dokáže úspěšně smísit s natáčením mnohem nákladnějšího Hobita; dvoudílného filmu dějově předcházejícího Pánu prstenů, v němž se McKellen vrátil do role Gandalfa.

Podle Butlera, který ve filmu také hraje, se už ukázky z filmu staly senzací na serveru YouTube a také v Cannes se o něm nadšeně hovoří. "Dali jsme krátký klip na YouTube a najednou nám chodí e-maily z celého světa, ve kterých stojí. 'A kdy z toho bude film?'," říká režisér.

Koncept jeho filmu je prý podobný předělávkám románů, kdy se nadpřirozená témata vmísí do literární klasiky. Tak tomu je v americkém filmu Pride and Prejudice and Zombies, který má mít premiéru v příštím roce a je velmi volně založený na románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, nebo v případě dílka Android Karenina, kde jako podklad posloužil román Anna Kareninová Lva Nikolajeviče Tolstého.

Butler je v Cannes, kde chce přilákat ke svému projektu distributory. V plánu má přesvědčit své herce, aby se na festivalu převlékli do zombie-kostýmů, ale zatím není jasné, zda se do této taškařice zapojí i Sir Ian McKellen.