Prince měl v červnu 2008 zpívat na dublinském stadiónu Croke park, své vystoupení ale prý bez udání důvodů zrušil jen pár dní před koncertem. V tu dobu už bylo prodáno asi 55.000 vstupenek, za které museli organizátoři lidem vracet peníze.

Dvaapadesátiletý Prince, celým jménem Prince Rogers Nelson, je znám svou výstředností, nepředvídatelností a také rozpolceností. Zpěvák nevelkého vzrůstu zabodoval hlavně v 80. a 90. letech. Je výborným kytaristou, dokáže napsat něžnou soulovou baladu, chytlavou beatlovskou melodii nebo rozpoutat funkové vlnobití.

Jeho písně mají často sexuální podtext nebo jsou otevřeně vyzývavé. Když ho muzika strhne, zaplní i plochu trojalba a na další rok je schopen připravit ještě další titul. Fanoušci ale také vědí, že zpěvákovy velkolepé plány se mnohdy neuskuteční.

Kariéra tohoto plodného muzikanta je plná nedokončených nebo radikálně změněných nahrávek. Příkladem je Black Album z roku 1987, které Prince nechal stáhnout pouhý týden po uvedení na pulty. Album Sign O' the Times, které kritici považují za zpěvákovo nejlepší, bylo kompilací skladeb původně zamýšlených do třech různých projektů.