Po indie začátcích v Severní Karolíně si mimořádně talentovaných bratrů povšiml známý producent Rick Rubin a natočili spolu desku, která vrhá na zaprášenou škatulku folk & country nový lesk a přináší hodně svěží energie, nespoutané konvencemi.

Avett Brothers jsou sice do jisté míry stará škola, současně však přesahují kořeny, ze kterých vyšli. Zatímco některé skladby na I and Love And You ještě vyvolávají obraz verandy dřevěného jižanského domku, na které sedí klasický americký redneck s kloboukem a brokovnicí, jiné už přetavily tradici v moderní indie-folk-pop.

Avettové se chytře vyhýbají žánrovým klišé. Tradiční zůstávají spíš v aranžích (housle, bendžo, kytara, klavír), zatímco při skládání písní se nebrání různých zvratům v rytmice, která bývá ve folku a country často nudná, a umírňují typické apalačské halekání na úroveň, která nevystraší ani průměrného Evropana nechápajícího zámořské žánry.

Prvky indie rocku a popu naroubovali na svůj jižanský feeling velmi citlivě. Jejich kvalitní zpěv a melodie můžou chytnout jak starší folkaře, tak i generaci, která vyrostla třeba na Benu Harperovi nebo kytarových melancholicích z Velké Británie.

Celkové hodnocení: 75 % 

Audio