Duo Irglová a Hansard získalo za píseň Falling Slowly v roce 2009 Oscara, v Čechách je doprovodí na pódiu další hudebníci – členové Glenovy domovské kapely The Frames. The Swell Season představí nové album Strict Joy, které navazuje na jejich soundtrack k filmu Once a eponymní první album.

Vystoupení v USA, Austrálii i Asii

Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a na několika letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album Once stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) či Japonsko.

Oscarového soundtracku se jen ve Spojených státech do dnešního dne prodalo přes 800 tisíc kusů. Jako předskokan se na obou koncertech představí úspěšný americký písničkář Josh Ritter, kterého kdysi objevil právě Glen Hansard.

Na pražský koncert zbývají už pouze vstupenky na stání, které jsou v prodeji v síti Ticketpro za 440 Kč. Vstupenky budou s největší pravděpodobností k dostání i přímo na místě před koncertem. Brněnský koncert je vyprodaný.