Vstupenky na festival přitom oproti minulému roku výrazně podraží - začátkem prosince se začaly prodávat za startovací cenu 790 korun, od Nového roku jsou k mání za cenu 890 korun. Dá se tedy předpokládat, že těsně před festivalem se cena za čtyřdenní  permanentku vyšplhá k patnácti stovkám.

„Zájem o festival nás samozřejmě těžší. Dá se říct, že je zatím zhruba dvojnásobný oproti loňsku,“ řekl Jiří Sedlák. Loni festival navštívilo přes 25 tisíc lidí, je tedy možné, že letos bude vyprodáno, protože areál už o moc více lidí nepojme.

Festival Colours of Ostrava, který se od ostatních českých festivalů liší odvážně pestrou dramaturgií a velkou plejádou zahraničních účinkujících, je z velké části zaměřen na takzvanou world music, ale mezi jmény hlavních tahounů se pravidelně objevují i největší hvězdy světového rocku a popu. Letos se bude konat od 15. do 18. července. Hlavními lákadly minulých ročníků byli například Robert Plant, Goran Bregovič, Sinead O´Connor, David Byrne, Michael Nyman, Gypsy Kings, Morcheeba a další hvězdy.