Kathy Reichsová: Ďáblovy kosti    Před soudní antropoložkou Temperance Brennanovou stojí další záhadný případ.

Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, v němž je nalezena  děsivá sbírka rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž najde u jezera bezhlavé tělo mladého chlapce. Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Hon na čarodějnice začíná...

BB art, překlad Kristýna Kučerová, 320 str., váz., 249 Kč

 

 

Vlastimil Vondruška: Pečeť smrti    Počet smrti je jedenáctým příběhem historické detektivní série Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého.

Český král pověří Oldřicha z Chlumu delikátním vyšetřováním. Pražský biskup totiž vlastní darovací listinu děda současného krále na vesnici Makotřasy, o níž je Přemysl II. Otakar přesvědčený, že patří jemu. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky. I když to tak na první pohled nevypadá, oba zločiny spolu souvisejí…

Moba, 304 str., váz., 299 Kč

 

 

Lisa Genova: Ještě jsem to jáRomán Ještě jsem to já přináší strhující příběh profesorky psychologie, která kvůli nevyléčitelné nemoci postupně ztrácí paměť a vzpomínky. Přesto ale zjišťuje, že jí každý nový den přináší nečekané naplnění i lásku.

Alice Howlandová je uznávanou profesorkou kognitivní psychologie na Harvardu. Zničehonic se však u ní začne projevovat nezvyklá zapomnětlivost a chvilkové ztráty orientace a do jejího života vstoupí tragická diagnóza Alzheimerovy choroby. Nevyhnutelné příznaky počínající demence ji pomalu připravují o osobnost a Alice se učí žít pro přítomnou chvíli.

Práh, 244 str., váz., 279 Kč

 

 

Matt  Haig: Klub mrtvých otců    Román Matta Haiga Klub mrtvých otců sice vypráví temný příběh jednoho jedenáctiletého kluka a jeho šílené fantasie, ale dětem patří do rukou asi jako krabička se sirkami.

Jedenáctiletému Filipovi se zjeví duch mrtvého táty a chce, aby zabil strejdu Alana, protože on ho má na svědomí. Když si strejda Alan vynutí na mamince sňatek, a navíc někdo uvaří všechny rybičky v domácím akváriu, váhavý Filip se promění v anděla zkázy a vezme spravedlnost do vlastních rukou. Ale co když si tátova ducha jen vymyslel?

Argo, překlad Dominika Křesťanová, 296 str., váz., 298 Kč

 

 

Nicole  Kraussová: Muž vejde do pokoje    „Vejde chlápek do pokoje a..." - takhle v angličtině začíná řada anekdot, někdy i hádanek. A hádanku svým způsobem předkládá a v náznacích řeší i první román Nicole Kraussové Muž vejde do pokoje.

Samson Greene, pětatřicetiletý profesor literatury, je nalezen uprostřed nevadské pouště a nic si nepamatuje. Po vyoperování mozkového nádoru se mu postupně vrátí vzpomínky na prvních dvanáct let života. Zůstane i po ztrátě vzpomínek Samson stejným člověkem, nebo se jeho osobnost začne vyvíjet jaksi nanovo? Zamiluje se znovu do ženy, kterou už jednou miloval?

Argo, překlad Simona Javůrková, 268 str., váz., 279 Kč