Aerosmith jsou na scéně skoro čtyřicet let, přežili drogové úlety, rodinná dramata i vážné úrazy, ale teď to vypadá na rozpad. 

Kytarista Joe Perry, který s Tylerem prožil nejvíc (na mejdanech se jim říkalo "toxická dvojčata"), řekl listu Las Vegas Sun, že "pokud ví, tak Steven odešel". "Nevím o tom víc než vy, viděl jsem na internetu, že Steven řekl, že opouští skupinu. Nevím, na jak dlouho, nevím, jestli definitivně."

Tyler mu nezvedá telefony a nikdy nevolá zpátky. "Je tím nechvalně známý, už jsem se s tím naučil žít. Snažím se to přehlížet," dodal Perry. "Upřímně řečeno, v posledních měsících se snažím nezhoršovat to napětí, nechci, aby odvolával další vystoupení. Nechceme mu volat, aby se nenaštval ještě více."

Kytarista také uvedl, že hodlá hrát dál, ať s Stevenem Tylerem, nebo bez něj. "Opravdu vůbec nevím, jak to bude dál. Ale možná že najdeme někoho jiného, kdo bude zpívat..."

Steven Tyler, který si v létě zlomil rameno a odvolal několik akcí, se po posledním vystoupení v Abú Zabí izoloval a s nikým nekomunikuje.