Po veleúspěšném albu Strážce plamene přichází autorská dvojce s dalším řadovým albem. Tentokrát na něm triumfují dosud méně známí zpěváci a zkušení mistři je vlastně doplňují. Vojtěchu Dykovi, Karlu Dobrému či Janu Sklenářovi sekundují Lucia Šoralová, Richard Krajčo i Karel Gott.

Album Kudykam je výběr třinácti písní a jednoho bonusu ze stejnojmenné hry Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky, který produkoval Ondřej Brzobohatý.

SonyBMG

 

Tomáš Klus:  Hlavní uzávěr splínu

Sony BMG

 

 

Shakira: She Wolf

Kolumbijská zpěvačka Shakira přichází po svém úspěšném albu Oral Fixation s novinkou She Wolf, kterou zahalila do elektropopového hávu.

Šesté album si tato Vlčice napsala a produkovala sama, na pomoc jí jako exkluzivní hosté přispěli Wyclef Jean, John Hill a Pharell Williams. Shakira sama o svém novém singlu, který dal název i celé desce, říká: "Jak jde čas, tak se čím dál tím víc cítím svobodnější ve své tvorbě a o tom by She Wolf měla být. Je to o ženě, která ví, co chce, o ženě, která už zná své podvědomé touhy a bojuje za ně zuby nehty jako to divoké zvíře."

Sony BMG

 

Květy: Myjau

Brněnská alternativní kapela Květy přichází s novým albem Myjau. Nejčastějším pojítkem mezi slovy hudba a kapela Květy je slovo originální. Květy ctí kontinuitu svých předchozích nahrávek a i nadále vyprávějí své příběhy, a to nejen v textech Martina E. Kyšperského, ale i ve své hudbě.

Kapela si skvěle porozuměla s Ondřejem Ježkem, který se významnou měrou podílel na produkci a je zodpovědný za celkový zvuk alba. V řadě skladeb s kapelou nahrával i řadu nástrojů. Není však jediným hostujícím muzikantem nahrávky, na pozoun si zahrál  Ondřej Galuška a ve dvou skladbách nazpívala vokály Lenka Dusilová.

Indies

 

 

Bob Dylan:  Christmas In The Heart