Bártova kapela Illustratosphere slaví 10 let od vzniku a turné nabídne průřez celou tvorbou. Jejich zatím poslední CD nese titul Animage a podíleli se na něm např. Filip Jelínek a Robert Balzar.

S Illustratosphere vydal Bárta tři desky. Kromě toho nadále působí i ve funkové formaci J.A.R., kam vstoupil poté, co si v devadesátých letech minulého století získal renomé jako rocker ve skupině Alice.

Součástí turné je speciální koncert pro přírodu, který pořádá Ministerstvo životního prostředí a Správa Národního parku Šumava ve středu 2. září 2009 v prostorách Státního zámku v Třeboni. Zúčastní se ho i zpěvačka Lenka Dusilová.

„Umělci, jako je Dan Bárta nebo Lenka Dusilová dokáží jistě velmi dobře oslovit především mladé lidi s tím, že ochrana přírody je něco, o co má opravdu smysl usilovat. To je důvodem, proč jsme se sešli a Koncert pro přírodu naplánovali,“ vysvětlil ministr životního prostředí Ladislav Miko.

„Upřímně, způsob života, jakým žiji, nebývá zrovna nejšetrnější ke mně samotné, natož ke krajině a přírodě, se kterou bychom správně měli být v symbióze. Myslím, že naše špatné návyky a postoje, které škodí přírodě a nám samotným, stojí za to měnit,“ dodala Lenka Dusilová.