Jacksonův bratr Jermaine řekl médiím, že Michael měl rád Vídeň, protože se mu líbily zámky. Pořadatel akce World Awards Media GmbH slíbil, že zajistí špičkové mezinárodní hvězdy, které budou v září  zpívat před císařským palácem na pódiu ve tvaru koruny.

K zatím potvrzeným účinkujícím patří U2, Madonna, Lionel Richie a Whitney Houstonová. Další se údajně brzy přidají a podle pořadatele vystoupí také Jacksonova rodina.

Pro mnohé Jacksonovy příznivce je to ale nepříjemné překvapení, protože se logicky předpokládalo, že koncert bude v Londýně, kde Jackson chystal svůj comeback.

"Miloval zámky, uděláme obrovskou oslavu přímo před zámkem," řekl v americké televizi nadšený  Jermaine Jackson. Britský promotér AEG Live, který připravoval koncerty před Jacksonovou smrtí, tuto akci nechce komentovat, sdílnější jsou ale rozzlobení britští fanoušci.

Britové i Rakušané jsou rozpačití 

"Jestli měl rád zámky, tak to mohli udělat kdekoliv v Británii, tady je máme taky," sdělil listu News Observer dvaačtyřicetiletý Peter z Londýna.

Schönbrunnský palác

Schönbrunnský palác

FOTO: Novinky

Ani všichni Vídeňané nejsou z monstrózní kýčovité akce s pódiem ve tvaru koruny nadšeni. Jedna organizace už předala protest vídeňské radnici a snaží se koncert zakázat.

Hlavní organizátor Georg Kindel se chová nestandardně, akci ohlásil poměrně pozdě a tvrdí, že v září přijede až 85 000 lidí. Před Schönbrunn se pravděpodobně nevejdou, takže bude muset být uzavřena doprava v okolí. Kindel ještě nemá ani povolení od úřadů, takže akce může velmi rychle zkrachovat. Schönbrunn patří mezi památky chráněné organizací UNESCO.

Naopak Norbert Kettner ze svazu pro turismus je optimistou. "Pro Vídeň by to bylo skvělé," sdělil deníku Der Standard.