Koncert pro 3 000 lidí by měl být podle Sedláka divoký podobně jako každé vystoupení skupiny, která si našla už mnoho českých fanoušků. "Začínali hrát v Česku pro zhruba 150 lidí, před dvěma lety v pražském Divadla Archa bylo 1 200 lístků vyprodáno dva měsíce před koncertem," připomněl Sedlák.

Posluchači uslyší oblíbené hity i novinky. "Bude to průřez celou tvorbou, zatím nevíme, jak dlouho bude koncert trvat, ale hrávají až dvě hodiny," doplnil mluvčí.

Písničky kapely Gogol Bordello, která vznikla v roce 1999, vycházejí z ruské a romské melodiky, jejich podání je ale punkové. Jméno kapely odkazuje jak na ruského spisovatele Nikolaje Vasiljeviče Gogola, tak na vulgární atmosféru veřejných domů.

Na koncertech zní kombinace romské hudby se styly jako ska, rokenrol, flamenco i punk. Vůdčí osobností kapely je zpěvák a kytarista Eugene Hutz, jenž prošel z Kyjeva přes utečenecké tábory v západní Evropě až do New Yorku.

Gogol Bordello vystoupili v Česku také na festivalu Colours of Ostrava, doprovázeli Madonnu na megakoncertu Live Earth na londýnském stadionu Wembley a podle Hutze se chystají dobýt celý hudební svět.