Robert Crais: Temnota    Oblíbený losangeleský detektivní autor Robert Crais po jedenácté přivádí na scénu drsného soukromého detektiva Elvise Colea.

Policie i hasiči v hořícím domě narazí na mrtvolu muže, zdá se, že spáchal sebevraždu. Je u něj nalezeno album zavražděných žen. Ukáže se, že jde o vraha, který se doznal, ale jeho advokát přiznání považoval za vynucené a spolu se soukromým detektive Elvisem Colem dosáhli jeho osvobození. Cole nyní musí dokázat, že se tenkrát nemýlil..

Metafora, překlad Viktor Faktor, 368 str., váz., 299 Kč

 

 

Zora Beránková: Po meči i po přesliciRomán Zory Beránkové volně navazuje na předcházející historické fresky Konec hodokvasu a Marné návraty. Jeho osu tvoří pohnutý osud Elišky Kateřiny včetně jejího romantického vztahu s kovářem Jírou a boj o rodinné dědictví, které končí neodvratnou katastrofou.
   
Smiřičtí sice patřili k nejbohatším šlechticům v Čechách, ale jako by na jejich rodu spočívala kletba. Eliška Kateřina měla pravou lopatku vyšší a vysedlejší než levou. Nejstarší syn Jaroslav zemřel ve třiadvaceti letech, prostřední Jindřich Jiří je duševně méněcenný a nejmladší Albrecht Jan  bývá často nemocen. Pouze Markétu Saloménu rodové prokletí vynechalo, je spanilá a zdravá.

Mladá fronta, 216 str., váz., 219 Kč

 

 

Denis Johnson: Nikdo ani hnout!    Po odmlčení ukončeném románem Sloupové dýmu Denis Johnson tímto příspěvkem k noir žánru znovu potvrzuje svůj výjimečný vypravěčský dar.

Drobný podvodník Jimmy Luntz propadl gamblingu a, aniž by si dělal mimořádné starosti, neplatí své dluhy. Do té doby, než si jej najde výběrčí dluhů pro podsvětí. ve snaze uniknout jej Jimmy postřelí a tím se vydává na cestu bez návratu.Hra na kočku a myš jej zavádí do kalifornské divočiny s neočekávanou společnicí, krásnou a nebezpečnou Anitou Desilvera...

Baronet, překlad Dana Chodilová, 160 str., váz., 169 Kč

 

 

Nick Stone: Pan KlarinetNick Stone, britský autor původem z Haiti, debutoval thrillerem Pan Klarinet, za něž obdržel ocenění Ocelová dýka Iana Fleminga .

Max Mingus ví, co je riziko, ale práci na Haiti vezme, protože ji nikdo jiný nechce. Haiti je ostrov voodoo a černé magie, kde neplatí žádné zákony a kde se každý musí vyrovnat se svými démony, a je rovněž domovem nestvůry, které říkají pan Klarinet, který neblaze proslul tím, že bezpočet dětí odčaroval od původních rodin. Při pátrání po chlapci, živém či mrtvém, může Max ztratit jen svůj život...

BBart, překlad Věroslava Ončáková, 424 str., váz., 249 Kč

 

 

Trudi Canavanová: Novicka    Novicka je druhý díl Trilogie o černém mágovi, která je nabitá magií, dobrodružstvím a nápaditými obrazy.

Imardin je město temných intrik a vražedné politiky, kde moc drží ti, kdo ovládají magii. Do tohoto zavedeného řádu se připletla mladá dívka z ulice s neobyčejnými magickými schopnostmi, kterou přijali do Společenství čarodějů. Sonea musí čelit velké zášti ostatních noviců a tak přijme  ochranu nejvyššího lorda Společenství. Proto ji možná čeká mnohem tíživější osud...


Zoner Press, překlad Eva Chmurová, 592 str., brož., 329 Kč