Choklate je podle všeho pohodářka, která nikdy netlačila na pilu. Jako bývalá ošetřovatelka nikdy nechtěla být popovou hvězdou, ale před šesti lety se přestěhovala z rodné Kalifornie do Seattlu, kde má její bratr studio. Ten sestru dlouho hecoval, kdy už přijde něco natočit, až skutečně přišla s vlastními písničkami a v roce 2006 vydala desku. V prodejnosti její debut jistě nesoutěžil s Madonnou ani nikým podobným, ale umělecky už tyto postavy pop byznysu nechala za sebou.

Na její desce je znát obliba jistých trendů z nezapomenutelných 70. let, kdy styl R & B dosáhl vrcholu. Křehkou soulovou náladu z dob Marvina Gaye a Stevie Wondera ale podložila divočejšími hip-hopovými rytmy podle vzoru starší kolegyně a průkopnice Mary J. Bligeové. Poměrně blízko má také k Fugees.

Přesto někdy progresivní beaty nechá stranou a daří se jí dělat prosté a vášnivé balady se zapamatovatelnými melodiemi, jen tu a tam lehce vyšperkované samply. Pro tancechtivé přidává v závěru i jedno hodně "retro" funky se vším všudy - včetně těch slavných úsečných smyčcových štěků, které známe ze starých desek nedávno zesnulého krále popu.

Takhle příjemný letní popík nemůže urazit. Zvláště v podání zpěvačky, která ví, co je to vlastní tvorba, a umí zvuk písní prohřát hlasem plným skutečných emocí a přesto se zbytečně nepředvádí. Vyvážená, melodická pohodářka.

Poslechněte si celé písničky zde