České hrady zahajují svou šňůru na Točníku během druhého prázdninového víkendu (10. – 11. 7.)  a přes Kunětickou horu, Švihov a Bezděz doputuje až na hrad Rožmberk (7. – 8.8.).

V programu jsou nejlepší čeští funkeři Monkey Business, velmi populární Čechomor a tradičně i Dan Bárta, jeden z nejlepších českých zpěváků, který prošel mnoha žánry včetně muzikálu a nyní vystupuje z cross-overovou skupinou Illustratosphere.

Naopak poprvé vystoupí na některých hradech i bratři Ebenové, kteří loni vydali desku Chlebíčky. Sklidili s ní velký úspěch u kritiky a zároveň patří i k nejlépe se prodávajícím titulům na českém trhu, což není úplně běžné.

Úschovna na kola

"Festival je koncipován tak, že v pátek od 18 hodin otevírá své brány přímo v hradních prostorách, ve kterých se vystřídají hudebníci jako David Koller & Band, bratři Ebenové, Dan Bárta & Illustratosphere nebo Sunflower Caravan. Festival jako každoročně pořádá páteční  hradní karneval v maskách, z nichž nejlepší bude  během večera odměněna. Sobotní program pak začíná už v 11 hodin a odehrává se většinou v podhradí na třech velkých pódiích," uvedla Martina Reková z agentury 4press.

Ve spolupráci s lidmi z Kola pro život, kteří se společně s festivalem zapojili do projektu Na kole za památkami a historií, vybudují organizátoři v areálech úschovny pro kola a zavazadla. Návštěvy hradů a památek totiž patří k nejčastějším víkendovým výletům obyvatel České republiky a v okolí všech hradů je řada cyklostezek. Úschovna bude k dispozici vždy v sobotu a to od 10 hodin a zavírat bude hodinu po půlnoci.

Od vzdálenějších stanic Českých drah zavedena kyvadlová autobusová doprava. Jedná se o hrady Točník, Kunětická hora a Rožmberk.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream za 170 a 350 korun. Lístky je možné zakoupit i přes internet jako E-tickets. Na místě pak budou k dostání za 200 a 400 korun.