Kytarista R.E.M. Peter Buck prozradil, že s basistou Mikem Millsem pracovali ve studiu Portlandu a nahráli základy k několika melodiím, které je napadly během turné s deskou Accelerate, které se zastavilo mimo jiné i v Praze. Doufají, že zpěváka Michaela Stipa budou inspirovat.

Také uvedli, že písničky budou aranžované poněkud jinak než na desce Accelerate, zaměřené hodně do klasického rocku. R.E.M. na ní vykouzlili několik vynikajících riffů a melodií a kromě toho, že patřila dlouho k nejprodávanějším, vysloužila si i uznání téměř ve všech recenzích.

Buck upřesnil, že nová nahrávka bude stylově širší a Michael (Stipe) se přesně na to těší: "Jsou tam pěkné akustické věci, některé hodně hlučné rockové a něco jako popík, má to široký záběr," řekl kytarista.

Radiohead "nahlas a chaoticky"

S producentem Nigelem Godrichem novinku kutají Radiohead. "Bylo to hodně nahlas a chaotické, ale zábavné," popsal první dojmy basista Colin Greenwood pro BBC. “Zní to skvěle, jsme na začátku a je to trochu jako album s výstřižky, všechno se ještě vznáší ve vzduchu," dodal.

Podle magazínu Rollingstone je to o to pozitivnější zpráva, že během nahrávání minulého CD měl skupině hrozit i rozpad. Jedna z písní na nové desce by mohla být Super Collider, Radiohead jí už hráli na posledním turné naživo, doplnil Rollingstone.