Kytarista R.E.M. Peter Buck prozradil, že s basistou Mikem Millsem pracovali ve studiu Portlandu a nahráli základy k několika melodiím, které je napadly během turné s deskou Accelerate, které se zastavilo mimo jiné i v Praze. Doufají, že zpěváka Michaela Stipa budou inspirovat.

Doporučené články

Také uvedli, že písničky budou aranžované poněkud jinak než na desce Accelerate, zaměřené hodně do klasického rocku. R.E.M. na ní vykouzlili několik vynikajících riffů a melodií a kromě toho, že patřila dlouho k nejprodávanějším, vysloužila si i uznání téměř ve všech recenzích.

Buck upřesnil, že nová nahrávka bude stylově širší a Michael (Stipe) se přesně na to těší: "Jsou tam pěkné akustické věci, některé hodně hlučné rockové a něco jako popík, má to široký záběr," řekl kytarista.

Radiohead "nahlas a chaoticky"

S producentem Nigelem Godrichem novinku kutají Radiohead. "Bylo to hodně nahlas a chaotické, ale zábavné," popsal první dojmy basista Colin Greenwood pro BBC. “Zní to skvěle, jsme na začátku a je to trochu jako album s výstřižky, všechno se ještě vznáší ve vzduchu," dodal.

Podle magazínu Rollingstone je to o to pozitivnější zpráva, že během nahrávání minulého CD měl skupině hrozit i rozpad. Jedna z písní na nové desce by mohla být Super Collider, Radiohead jí už hráli na posledním turné naživo, doplnil Rollingstone.