Při pohledu na program zjistíme, že se pořadatelům z nakladatelství Petrov podařilo dát dohromady zatím nejzajímavější osobnosti poezie v dosavadní historii festivalu. Najdeme zde jména jako Tadeusz Rozewicz, Václav Havel, Egon Bondy, Věra Linhartová, Amiri Baraka nebo Jello Biafra (ex. Dead Kennedys) a tím výčet zdaleka nekončí .

Brněnský básník Leoš "Bacon" Slanina se stal tváří festivalu a jeho postava zdobí veškeré materiály, včetně premiérových webových stránek festivalu www.poetry.cz. Na těchto stránkách se dovíte podstatné a praktické informace k festivalu, včetně zajímavostí a novinek před i v průběhu festivalu. K tomuto účelu  je na stránkách založen on-line festivalový magazín Věstník, který si je možno stáhnout v PDF.

Oproti minulým ročníkům se bude platit vstupné, jelikož organizátoři potřebují pokrýt zvýšené náklady. Proto bude vstupné na jednotlivé akce rozdílné podle toho, jak vysoké byly náklady na představení. Ceny očekávejte v relacích od 0 Kč do 100 Kč. Velice výhodné je pořídit si permanentku za 400 Kč (pro studenty polovic), která platí na všechny akce a její majitelé budou mít přednost, například při vyprodaných představeních.