"Pracovali jsme na hudbě a technické stránce vystoupení, bude to spíše rodinná událost. Předskokankou bude Janet Jackson a pak přijdou samozřejmě původní Jackson 5, Michael, Randy a celá rodina. Jsme teď ve studiu, ven půjdeme příští rok," řekl Jermaine Jackson.

Zpráva obletěla většinu světových serverů, ale nepodařilo se sehnat vyjádření Michaela Jacksona, který se poslední léta před veřejností spíše skrývá.

Skupina Jackson 5 se proslavila v šedesátých a sedmdesátých letech jako jeden z pokladů slavné stáje Motown. Měli několik velkých hitů (nejznámější jsou asi I Want You Back a ABC), koncem sedmdesátých let už ale bylo evidentní, že hvězdou celé rodiny Jacksonů je nejtalentovanější Michael, který se rozhodl věnovat více své sólové kariéře.

Už od roku 1979 začal vydávat extrémně úspěšná alba s producentem Quincy Jonesem. Ta zastínila tvorbu Jackson 5 a skupina se i přes jisté pokusy začátkem 80. let pomalu rozpadala. Michael se mezitím stal největší popovou hvězdou 80. let a prodal desítky miliónů desek.