Rolling Stones

Upoutávka na Rolling Stones Shine a Light (v kinech od 17.7.2008)Autor: Shine A Light

Hudební dokument oscarového režiséra Martina Scorseseho (Zuřící býk, Skrytá identita) z koncertu legendární kapely Rolling Stones vznikl během dvou dnů na podzim 2006 v Beacon Theatre v New Yorku. Zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově hudební zážitek. S první myšlenkou na film přišel frontman kapely Mick Jagger při turné Bigger Bang.

Scorsese natočil první krátký film před pětačtyřiceti lety; už tehdy prý byla hudba Stounů jedním z klíčů pro jeho obraznost. „Působili na mě dávno předtím, než jsem je viděl na vlastní oči. Poprvé jsem zažil jejich koncert v Madison Square Garden a byl jsem naprosto unesen," líčí režisér.

První koncertní vystoupení si tato kapela odbyla již v roce 1962 v klubu Marquee. V roce 1971 vzniklo slavné logo s vyplazeným jazykem. Parádní podívaná, která stojí za to. Tímto snímkem zahájil letošní 58. Berlínský filmový festival a byl uveden na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Shine a Light, USA, Velká Británie 2008, 122 min., režie: Martin Scorsese, hrají:

Mick Jagger, Keith Richards, Bill Clinton, Jack White, Christina Aquilera, Bruce Willis a další.

Prosíme přetočte

Je to neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech, jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Jerry a Mike jsou kámoši už od dětství. Jerry je mechanik a žije v karavanu v blízkosti elektrárny. Mike bydlí a pracuje ve videopůjčovně a snaží se zachránit skomírající obchod. Žádný div, když se uprostřed jejich nicotných životů v Jerryho hlavě zrodí představa, že mu elektrárna ničí mozek.

Po jeho neúspěšném pokusu o sabotáž se však něco doopravdy stane. Jeho zmagnetizovaný mozek vymaže všechny kazety v Mikově videopůjčovně. Protože nechtějí hrstku posledních zákazníků zklamat, nenapadne je nic lepšího než smazané filmy přetočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. Hvězdně obsazený snímek si rozhodně nenechejte ujít.

Be Kind Rewind, USA 2008, 101 min., režie: Michel Gondry, hrají: Jack Blafl, Mos Def, Danny Glover, Mia Farrow, Melonie Diaz, Sigourney Weaver a další.

Zapomenutý ostrov

Malá Nim žije sama se svým otcem Jackem na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že zůstane doma sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem.

Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice, která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života.

Nim's Island, USA 2008, 96 min., režie: Mark Levin, Jennifer Flackett, hrají: Jodie Foster, Gerard Butler, Abigail Breslin ...

Neuvěřitelný Hulk

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk.

Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce, jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. Bruce se ve svých výjimečných schopnostech nevyžívá, naopak jimi trpí.

Zatímco se snaží co nejvíc zůstat v klidu, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z chlapa z masa a kostí přeměnil v destruktivní kreaturu zvanou. Bruce se proto musí rozhodnout, na čí straně bude stát.

The Incredible Hulk, USA 2008, 113 min., režie: Louis Leterrier, hrají: Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt a další.

Jak ukrást nevěstu

Tom si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah, svou okouzlující kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska. A Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je.

Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel „za družičku“, rozpačitě souhlasí. Ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě.

Made of Honor, USA / Velká Británie 2008, 101 min., režie: Paul Weiland, hrají: Patrick Dempsey, Michelle Monaghan, Kevin McKidd, Kadeem Hardison a další.