Skupina All X měla v X Factoru překvapivě silnou skupinu fanoušků. Protlačila je až těsně před finále, ale pak už se muselo ukázat, že král je nahý. Jistě, byli kreativní a dělali velkou show, po odečtení srandiček ale nic nezůstalo.

Jejich předposlední výkřik v podobě poskládané písničky Fantomas - James Bond ukázal jejich slabiny nejvíce. Jestliže předtím zpívali velmi málo, teď už nezpívali prakticky vůbec. Porota měla zřejmě vlčí mlhu, když je za tohle chválila.

Jiří Zonyga a Ondřej Ruml byli jasnými finalisty už před mnoha týdny a televizní diváci nakonec prokázali, že se nenechají zblbnout humbukem a kvalitu si prohlasovali. Hlavní cenu by si zasloužili oba, ale protože to nejde, volba by měla padnout na Rumla, který je přece jen univerzálnějším a o malou špetku invenčnějším umělcem než Zonyga.

:. Jiří Zonyga

Oba finalisti pocházejí ze skupiny zpěváků starších 24 let, které do finálové dvanáctky vybrala porotkyně Gabriela Osvaldová; Zonyga byl dokonce nejstarším finalistou. Skupiny měl na starosti frontman kapely Olympic Petr Janda. Bez svého svěřence byl již druhý týden třetí z porotců - skladatel Ondřej Soukup, který měl v péči čtveřici mladších sólistů.

:. Ondřej Ruml

X Factor odstartoval v roce 2004 v Británii, kde loni před Vánoci skončila čtvrtá série soutěže. Autorem pořadu je Simon Cowell, který například hodnotil pěvecké výkony v soutěži Pop Idol. Tu televize Nova vysílala pod názvem Česko hledá SuperStar.

Ačkoli X Factor nabídl i starší sólisty a vokální skupiny, byla sledovanost SuperStar mnohem vyšší. Prvních 16 hlavních pořadů X Factoru sledovalo průměrně 1,55 miliónu lidí.