Hvězdný prach

Fantastický film byl natočen podle románu Neila Gaimana, jednoho z nejčtenějších spisovatelů současnosti. Pohádkový příběh vznikl v roce 1997 původně jako komiks. O rok později Gaiman přepracoval do knižní podoby, která se okamžitě stala bestsellerem.

Tristan Thorne je prosťáček z anglické vísky Zeď. Miluje místní krasavici Victorii tak, že je pro ni schopen udělat cokoli. Třeba se vypravit do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine a že nebude jediný, kdo po ní touží…

Stardust, USA / Velká Británie 2007, 127 min., režie: Matthew Vaughn, hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, Sienna Millerová...

 

Gympl

Ve svém posledním filmu se Tomáš Vorel se vrátil na gympl a vypráví příběh dnešních studentů, jejich učitelů, rodičů a graffiti.

Pedantický fyzikář, strnulý češtinář, jalový tělocvikář, ekologický učitel výtvarky, mondénní ředitelka školy a další kantoři na poněkud zkostnatělém gymnáziu formují nebohé studenty podle svých představ. A tak málokoho studium opravdu baví a zajímá. Petr a Michal do školy raději nechodí a když tam náhodou zavítají, tak celé hodiny prospí, neboť po nocích stříkají graffiti. To je to jediné, co je kromě holek skutečně baví. Nebezpečné výpravy na střechy domů, ilegální pronikání do útrob metra, dramatické lezení na komín.

 

Královna prokletých

Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírské, příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Jejím protihrášem je Stuart Townsend, který vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace Anne Riceové Interview s upírem.

Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět, jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníka z masa a kostí.

Queen of the Damned, USA 2002, 101 min., režie: Michael Kymer, hrají: Aaliyah, Stuart Townsend, Marguerite Moreau, Vincent Perez, Paul McGann, Lena Olinová, Christian Manon…

 

Pan tělocvikář

Komedie o tom, že i když se v dospělosti stanete úspěšným nemusí vás to vyléčit z běsů dětství.

Ve škole býval oplácaný John Farley se svými kamarády bezbrannou obětí toho nejzrůdnějšího tvora na celé planetě - tělocvikáře Woodcocka. Dnešní John, úspěšný, štíhlý a bez problémů cvičící kliky, se vrací do rodného města, jen aby zjistil, že se mu Woodcock vrátil do života jako přítel jeho matky. John přísahá, že udělá cokoliv, aby tento vztah nepokračoval, ale Woodcock už má vlastní plány a ty nezahrnují prohru. Ve válce a komedii je povoleno vše.

Mr. Woodcock, USA 2007, 87 min., režie Craig Gillespie, hrají: Billy Bob Thornton, Seann William Scott, Susan Sarandonová…

 

Hranice

Hrdina romantického příběhu Gian Singh už má dost válečného běsnění a odchází z britsko-indické armády, aby konečně začal žít klidným životem. Všechno je ale jinak ve chvíli, kdy se setkává se sedmnáctiletou dívkou ze znepřátelené strany, jejíž život je v ohrožení právě kvůli událostem, na kterých má i on svůj podíl. Gian se pomalu - přes všechny předsudky - do bezbranné Naseem zamiluje a ona jeho city nesměle opětuje.

V dojemném příběhu zasazeném do podmanivého exotického prostředí musí tihle dva překonat vše, co brání jejich nevinné lásce a přežít nástrahy, jež jim klade do cesty svět plný nenávisti.

Partition, Kanada / Velká Británie / Jižní Afrika 2007, 116 min., režie: Vic Sarin, hrají: Jimi Mistry, Kristin Kreuková, Neve Campbellová, John Light, Irfan Khanová, Madhur Jaffrey…