"Trutnov je o momentu setkání. Koná se již dvanáctý ročník a tvrdím, že festival se neustále vyvíjí," řekl Právu pořadatel Martin Věchet. Pozván je podle něj i bývalý prezident Václav Havel.

Největšími atrakcemi letošního ročníku jsou americká hardcoreová legenda Suicidal Tendencies, švédští hudební mixéři Clawfinger, britská bluesrocková vzpomínka na šedesátá léta Ten Years After a Argentinci Karamelo Santo a Němci Los Banditos.

Festival chce zůstat věrný undergroundu

"Letos se chceme definitivně odlišit od ostatních festivalů v Čechách, jejichž pořadatelé neustále přemýšlejí o tom, jak přitáhnout co nejlepší a nejdražší kapelu. Takové ambice nemáme, Trutnov je věnovaný tzv. druhé kultuře," sdělil dále Věchet. Tou mají organizátoři na mysli především český underground, se kterým je festival neodmyslitelně spjatý.

Z tuzemských skupin se proto představí The Plastic People Of The Universe, DG 307, Hudba Praha, Psí vojáci. Produkce projektu Hever & Vazelína se po jeho loňském úspěchu, při kterém málem zlikvidoval část aparátu, uskuteční na alegorickém voze, který bude projíždět celým areálem.

Hudební současnost budou reprezentovat skupiny -123 min., Roe-Deer, FruFru, Skyline, Hradišťan a další. Festival skončí v neděli v noci.