"Na dánských březích Baltu se mluví trochu svobodněji," řekl Vilks švédskému tisku a dodal, že původně měl premiérové uvedení muzikálu ve Švédsku skutečně v plánu. Nikoho, kdo by se úkolu ujal, však nenašel - ve Švédsku byla naopak odvolána řada jeho přednášek a dokonce i výstavy, a to s poukazem na bezpečnostní ohledy. Nakonec se premiéra uskuteční v divadle v Kodani. Jméno scény se však zatím tají, stejné jako přesné datum prvního představení.

Poté, co Lars Vilks vloni v jednom nevýznamném švédském deníku zveřejnil svou karikaturu Mohameda jako psa s lidskou hlavou, byl vystaven řadě výhrůžek a dokonce i hrozbám smrtí. Přesto svůj záměr napsat muzikál s názvem Dogs (Psi) oznámil už vloni na podzim.

Hlavními postavami by podle tehdejších informací měli být íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád, švédský premiér Fredrik Reinfeldt a členové mezinárodní teroristické organizace Al-Kajda. "Bude to od počátku velmi riskantní," připustil Vilks. "Avšak v Dánsku jsou na větší tvrdost zvyklí," dodal.

Filmová upoutávka na muzikál Dogs v délce necelých deseti minut a s arabskými titulky je již po několik týdnech k vidění na internetu. Vilks poznamenal, že není nepřítelem muslimů a že se svými odpůrci hledá dialog, ovšem nikoliv usmíření. "Není s čím se smiřovat. Nic není tak svaté, aby to nemohlo být vystaveno rouhání," dodal.