Jak se vyrovnáváte s řečmi o tom, že jste se Objevem roku na cenách Óčka stali proto, že váš vydavatel RGM je sponzorem cen?

Tomáš Vitásek (baskytara): Něco takového jsme čekali a kvůli tomu jsme ani vyhrát nechtěli. Lidé nás ale přesvědčili o opaku, vyhráli jsme díky jejich esemeskám. Jsme přesvědčeni, že v tom náš vydavatel prsty neměl.

Zvolili jste image divoké kapely. Na fotkách jste v obležení krásných žen, na křtu alba jste tvrdili, že jste při natáčení alba žili intenzívním sexuálním životem. Myslíte, že taková image v Česku zabere?

Thomas Lichtag (zpěv, kytara): Chtěli jsme vytvořit drsnou image. A pokud jde o ty ženské, říkáme jen holá fakta. Holek, co s náma byly, jsou tisíce, milióny. Ale nebudeme z toho dělat vědu...

Co nabízíte hudebně?

Lichtag: Naše muzika je legrace, lidé se u ní mohou bavit. Je free, od srdce.

Vitásek: Nabízíme rodilého mluvčího, který zpívá anglicky. V tom je náš projev opravdovější než u kapel, ve kterých zpívají anglicky Češi. Podle mě si jen na něco hrají. Když Thomas řekne 'sorry, baby', zní to jinak, než když to řekne Čech.

Lukáš Chromek (kytara): Thomas také píše vynikající texty se skvělými metaforami, které asi Češi těžko ocení. Bohužel se nevešly do bookletu alba, ale budou na našich internetových stránkách.

O čem jsou?

Lichtag: Deska je příběh, který se děje. Přijel jsem z Ameriky do Prahy a udělal rock'n'rollovou kapelu. Airfare existovali už v Americe, vydali jsme desku, ale moji spoluhráči do Česka nechtěli, takže jsem musel začít znovu, najít si tu spoluhráče. Spousta textů je o mých pocitech z věcí, které žiju, o lásce, realitě. Chtěl jsem, aby se mé texty dobře poslouchaly.

Co člověka vede k tomu, aby se z Ameriky přestěhoval do Česka?

Lichtag: V Americe mi hodně lidí říkalo, že jsem Čech, že uvažuju jinak než oni. Nabyl jsem tedy dojmu, že bych se rád podíval do světa. Byl jsem zvyklý cestovat, v Americe jsme se stěhovali asi třikrát přes celou zemi. Mám české kořeny, rodiče jsou Češi, tak jsem s tátou odjel sem.

Ovlivnila ostatní v kapele přítomnost muzikanta narozeného v Americe?

Vitásek: Řada lidí nám říká, že zníme americky. Přitom jsem dost písniček napsal já, Moravák. Thomas do nich dal angličtinu a vše tak posunul. Navíc je tu jeho vize. Když přijel, věděl, jak chce, aby kapela zněla. Prosadil, abychom si koupili novou, zcela konkrétní aparaturu, abychom měli originální zvuk.