Nadupané kytary System Of A Down i charakteristický zpěv jejich frontmana nejsou pro domácí fanoušky ničím neznámým a po celém světě má skupina na kontě už 16 miliónů prodaných nosičů. Roku 2006 se ale Tankian zavřel sám do svého domácího studia v Los Angeles, aby natočil sólovku Elect The Dead.

“Když jsem dělal na Elect The Dead, cítil jsem tu samou energii jako při natáčení první desky Systémů v roce 1998, ten elán do experimentování, celý ten pocit ‘Wow, tohle si fakt můžu dovolit… Každý den jsem žil jenom svou hudbou, nepotřeboval jsem jíst ani pít, přijímal jsem a vysílal jenom hudbu. Ráno jsem se vždycky probudil, a tak moc se mi chtělo pracovat na mojí muzice, že jsem se nemohl soustředit na nic jiného,” popisuje nadšeně.

“Určitě je to rocková deska,” říká, "je to hybné album s mnoha vrcholy i volnějšími pasážemi, pořád se rozjíždí a zastavuje, neustále se mění tempo. Depresivní i povzbudivé zároveň; můžete na něm cítit vliv jazzu, ale stejně je to rockové album.”

Do Ostravy si Tankian přiveze i americkou předkapelu Fair To Midland. Vstupenky budou v prodeji od 3. 3. 2008 v sítích Ticketpro a Ticketportal za 670,- Kč + poplatky, vstupenky přímo pod pódium budou za 750,- Kč + poplatky.