"Důvod dočasnosti pominul, pracovní výkon kolegy Fridricha potvrzuje, že jsem se rozhodl správně," řekl radě Janeček a podotkl, že ke jmenování Fridricha souhlas radních nepotřebuje.

Podle vyjádření radních však většina z nich s Fridrichem souhlasí. Během svého působení ve funkci Fridrich například uskutečnil změny v ranním vysílání a rozšířil večerní Události, komentáře.

Fridrich pracuje v České televizi od roku 2005, kdy nastoupil na post šéfeditora zpravodajství. Poté byl zástupcem šéfredaktora a vedoucím Dobrého rána s ČT.
Před nástupem do veřejnoprávní televize působil jako zpravodaj Českého rozhlasu a Hospodářských novin v Bruselu. 

Major Zeman je prý v pořádku 

Rada České televize ve středu také konstatovala, že prodej DVD seriálu Třicet případů majora Zemana firmě Český film je podle šetření dozorčí komise v pořádku. Česká televize současně nastavila nová pravidla prodeje DVD.  

Od názoru člena rady Petra Uhla, že smlouva na prodej seriálu o Zemanovi nebyla v pořádku, se rada ve svém usnesení ostře distancovala. Uhl se obrátí na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

V průběhu veřejného jednání Rady ČT napadl radu slovně občanský aktivista Jan Šinágl, který vykřikoval, že Česká televize neplní svou veřejnou službu, že dělá „z veřejnosti blbce“, že prodej seriálu o Zemanovi byl protizákonný.

„Nesmějte se, pane generální řediteli, na vás také jednou dojde,“ řekl mimo jiné Šinágl. Předseda Rady ČT Jiří Baumruk pak dal pokyn ochrance, aby Šinágla vyzvala k odchodu z jednání, což Šinágl učinil.