Mr. Brooks

Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony.

Earl Brooks právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí.

Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem. Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce...

Mr. Brooks, USA 2007, 120 min., režie: Bruce A. Švand, hrají: Kevin Costner, Demi Mooreová, William Hurt, Dane Cook, Marg Helgenbergerová, Reiko Aylesworthová, Michael Cole...

 

 

Zavraždění Johna Lennona

Americké drama se zabývá vraždou rockové legendy Johna Lennona a důvody jeho nešťastné smrti.

New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným.

Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde bydlel.

Chapter 27, USA/Kanada 2007, 84 min., režie: J.P. Schaefer hrají: Ursula Abbottová, George Bryant II, Kevin Cannon...

 

Sherrybaby

Snímek Sherrybaby, který byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové.

Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy.

Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách...

Sherrybaby, USA 2006, 96 min., režie: Laurie Collyer, hrají: Maggie Gyllenhaalová, Brad William Henke, Sam Bottoms, Ryan Simpkins, Giancarlo Esposito, Danny Trejo...

 

 

Lookout

Hlavní hrdina thrilleru, vysokoškolák Chris Pratt, se stane účastníkem autonehody, při níž ztratí dva přátel a krátkodobou paměť. Čtyři roky po nehodě je stále neschopný provádět i ty nejzákladnější úkoly, aby byl schopen normálně existovat, vytváří si seznamy, které ho provází ode dne ke dni. Jediným jeho přítelem je slepec Lewis a jediným zaměstnáním, které se mu podaří najít, je noční vrátný v místní bance.

Chrisův rutinní život se změní, když potká Garyho a seznámí se s jeho partou a dívkou, která je schopna ho akceptovat. Netuší, že je zatažen do loupežného plánu, který spěje ke krvavému rozuzlení…

Lookout, USA 2007, 99 min., režie: Scott Frank, hrají: Aaron Berg, Kalyn Bombacková, Alex Borsteinová...

 

 

Mutant: Probuzení

Čtvrté pokračování legendární série Mutant, jež se pohybuje na samotné hranici hrůzy, děsu a chaosu opět přivádí na scénu krásnou mutantu.

Vynikající vysokoškolská profesorka Miranda Hollander se po tajemném výpadku paměti probudí obklopena následky krvavého řádění. K smrti vystrašená se obrací na svého strýce, aby jí pomohl s vysvětlením. Strýc ale odhaluje šokující pravdu. Miranda je jen poloviční člověk - klon hybridního člověka a mimozemské DNA.

Společně musí vyrazit do Mexika, aby tu nalezli vědce, který ji kdysi stvořil. Záhy se však stávají terčem hordy běsnících mutantů. Zbývá už jen chvíle, než se Miranda neodvratitelně podvolí zabijáckým instinktům, které se skrývají uvnitř jejího vlastního těla!

Species: The Awakening , USA 2007, 94 min., režie: Nick Lyon, hrají: Helena Mattssonová, Ben Cross, Marco Bacuzzi…