.Důvodem jsou mimo jiné změny grantové politiky města, ke kterým přistoupil radní Milan Richter (ODS) po kritice části kulturní obce, zejména divadelníků.

Změnou v systému grantů je především to, že se bude při udílení peněz přihlížet i k počtu prodaných vstupenek – to mnozí z příjemců grantů kritizují, neboť podle nich není zřejmé, jak lze toto pravidlo uplatnit v případě různého počtu míst na jednotlivých akcích.

Granty byly proto na čas pozastaveny, nakonec byly se zpožděním vyhlášeny. Mnoho jejich příjemců se ale obává, že skluz se projeví i v pozdním udělení peněz.

Přestože se nová koncepce grantové politiky mnohým líbí, město opět čelí kritice kvůli dvěma členům odborné komise. Ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák a ředitel Tanečního centra Praha Antonín Schneider totiž nebyli na seznamu, který měla sestavit odborná veřejnost, přesto je rada města v prosinci jmenovala.

Uzávěrka přihlášek byla 7. prosince, radní a zastupitelé budou rozhodovat o udělení příspěvků v únoru. V rozpočtu na ně je asi 200 miliónů korun.