Hollywoodská Asociace zahraničních novinářů to uvede během konference, kterou bude přenášet zpravodajská divize televizní společnosti NBC. V neděli večer bude NBC před "rozšířenou" tiskovou konferencí kromě toho vysílat zpravodajský magazín Dateline, který bude zaměřen na nominované filmy a umělce, uvedl list Los Angeles Times.

Herecké sdružení SAG minulý pátek oznámilo, že její členové budou ceremoniál bojkotovat, a podpoří tak americké scénáristy, kteří stávkují už přes dva měsíce. Scénáristé už předtím oznámili, že při předávání Zlatých globů rozestaví k červeným kobercům stávkové hlídky. Herci jim potvrdili, že přes tyto hlídky nepůjdou.

Jde o peníze z internetové distribuce

Podle agentury AP show do pokladny asociace obvykle přináší kolem pěti miliónů dolarů (téměř 90 miliónů korun), mnohem větší zisky mívá ale NBC díky reklamním spotům. Zástupci herců NBC sdělili, že se hollywoodské hvězdy předávání globů zúčastní pouze v případě, že televize a producenti ceremoniálu dosáhnou provizorní dohody se stávkujícími scénáristy.

Sdružení filmových a televizních scenáristů (WGA) stávkuje od 5. listopadu loňského roku, především kvůli tomu, že scénáristé chtějí větší podíl na zisku z internetové distribuce. Stávka mimo jiné zastavila natáčení některých úspěšných televizních seriálů, jako jsou například Zoufalé manželky, i velkorozpočtových filmů.