Mafiáni

Velká americká mafiánská sága v režii Martina Scorseseho. Školák Henry z Brooklynu sní v 50. letech o tom, že bude gangsterem. Zalíbí se místnímu kmotrovi a jeho sen se začíná plnit. Následují loupeže, drogy, rodinné tragédie. Velká loupež na letištíi se zdaří, ale FBI už je na stopě... V hlavních rolích Vincent Gallo, Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci.

(Mafiáni, Prima So 00:20)

Můj soused zabiják 2

Film o trochu jiných mafiánech, než jaké obvykle hraje Robert DeNiro. V pokračování úspěšné komedie opět vystupují Matthew Perry jako nervózní zubař Oz Oseranski a Bruce Willis jako zabiják Jimmy „Tulipán“ na odpočinku.

Po letech z vězení pustí maďarského mafiána Laszla Gogolaka, který chce pomstít smrt svého syna Janniho a jde po Ozovi i Jimmym. Útěk do mexika zubaři nepomůže, Gogolak mu je v patách...

(Můj soused zabiják 2, Nova, So 22:15)

Hrozny hněvu

Film podle slavného románu Johna Steinbecka natočil roku 1940 John Ford. V příběhu farmářské rodiny, která přijde o všechno a vydává se za svým snem do Kalifornie, si zahráli Henry Fonda či John Carradine.

(Hrozny hněvu, ČT2, Ne 16:10)

Český slavík

Přímý přenos slavnostního vyhlášení výsledků hlasování o nejpopulárnější zpěváky a skupiny ze Státní opery v Praze. Vystoupí A. Langerová, P. Kolář, Divokej Bill, E. Farna, Wanastowi Vjecy, H. Vondráčková, J. Korn a další. Moderuje Leoš Mareš.

(Český slavík, Nova, So 20:00)