Suma je dvakrát vyšší, než byl původní odhad za tento obraz. Jedná se o druhou nejvyšší částku, která kdy byla za Moneta zaplacena.

Waterloo Bridge, Temps Couvert je jeden z mnoha pohledů na most a řeku, které Monet maloval ve svém pokoji v Hotelu Savoy začátkem 20. století. Jiné Monetovo dílo, obraz leknínů nazvaný Les Arceaux de Roses, Givenchy byl v pondělí prodán za téměř 9 miliónů liber.

Podle odborníka ze specializované pojišťovací firmy Bobbyho Reada je teď trh s moderním uměním velmi silný. "Když jde o obrazy, které nebyly viděny na veřejnosti čtyřicet let, vždy se skvěle prodávají," říká.

Evropský rekord

Předpokládá se, že se za 10 až 15 miliónů liber prodají také Monetovy Nymphéas. Spolu s nimi se v síni Sotheby´s budou nabízet i obrazy Henriho Matisse, Pierre-Auguste Renoira and Pabla Picassa.

Zatím se na aukci moderního umění a impresionistů prodala dohromady díla za 121 miliónů liber a prodeje budou pokračovat celý týden. Jussi Pylkkanen, prezident Christie's Europe, uvedl, že současná aukce je mezníkem v historii trhu s uměním, celková suma je prý nejvyšší, která kdy byla na evropské aukci zaplacena.