Mluvčí společnosti Disney potvrdil, že v Číně se promítá zvláštní verze. Zmizely např. některé scény s hongkongským hercem Chow Yun-fatem, který ve filmu recituje báseň v kantonštině.

Na čínských internetových diskuzích se probírala jeho postava, která má holou hlavu, dlouhé nehty a historický kostým. Prý je to typický obraz jejich národa podle představ hollywoodských producentů.

Minulý díl zakázali

Společnost China Film Group, která Piráty z Karibiku v Číně distribuuje, nejdříve tvrdila, že žádné střihy neproběhly a později úplně odmítla komentovat mediální zprávy o tom, že byly odstraněny scény obsahující "příliš mnoho násilí". Zahraniční servery informují i o tom, že diváci byli při promítání v Pekingu zmateni, protože prostříhaný film občas nedává smysl.

Předešlý díl Pirátů z Karibiku byl dokonce v Číně zakázán, protože prý obsahuje "kanibalistické scény a duchy".

V aktuálním třetím pokračování Pirátů z Karibiku hrají stejné hvězdy jako v předchozích (Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightleyová) a snímek slaví velký komerční úspěch. Mnozí kritici však hovoří o nastavované kaši. Podle posledních informací se už nyní připravuje další díl.