"Rybář jsem odmalička a kromě toho tam budu hrát nerudného dědka, jímž začínám být," řekl na setkání s novináři Hrušínský a dodal, že navzdory svým rybářským zkušenostem do scénáře zasahovat nebude: "Když, tak jen nechtěně."

Producent filmu Viktor Tauš ke vzniku projektu řekl: "Chtěli jsme strávit léto u jezera a vzali jsme s sebou pár populárních herců, aby byla sranda," Čtvrtníček vzápětí označil Poslední plavky za volné pokračování Rozmarného léta, což ale Tauš uvedl na pravou míru: "K Rozmarnému létu se odkazujeme jen ve smyslu nálady, jinak bude náš film výrazně ujebanější."

Podle režiséra Krajňáka se už teď na Slovensku na místě natáčení pilně pracuje. O snímku řekl, že v něm bude ležérní a občas i trochu drsnější humor. "Zkrátka partička sedí na terase a kecá - až jim to překazí sumec," zmínil režisér důležitou "postavu" filmu.

Sumec Lojza bude existovat v počítačové verzi 3D a také jako reálný model v životní velikosti. Má být řiditelný i ze břehu a uvnitř makety bude prostor pro ukrytého potápěče. Plánovaná premiéra filmu je 8. listopadu.