Cruise původně ve filmu neměl hrát, vystupoval spíše jako manažer UA.  Během jednání se ho zeptal režisér Singer, jestli by nechtěl hlavní roli a on nakonec přijal. Uvádí to na svých stránkách server Variety.

"Poté, co jsme přečetli scénář, jsme s Tomem okamžitě věděli, že tohle je film, který musíme udělat," sdělila Paula Wagnerová z UA. "A jako bonus, díky Tomově obdivu k Bryanu Singerovi a také skvělému scénáři, ten projekt přitáhl Toma i jako herce," dodala. Scénář napsali Chris McQuarrie a Nathan Alexander. Natáčení začne zřejmě v létě. Je možné, že Cruise bude hrát jednoho z atentátníků na Hitlera, zdroje mluví o hlavní roli, ne o Hitlerovi.

Jako Hitler na sebe v poslední době upozornil hlavně herec Bruno Ganz v Pádu třetí říše. Je známý i jako anděl z Nebe nad Berlínem. Ze zcela jiného soudku je pak Hitler v podání komika Helge Schneidera, který se ale od komedie Mein Führer nakonec distancoval. Film vyvolal velké rozpaky nejen proto, že dělat si legraci z války je ošidné. Podle většiny kritiků nebyl vůbec legrační.