Hlavní obsah

Ztraceného tříletého chlapce hledá 70 policistů a hasiči

Od úterní noci probíhá v okolí Klatov rozsáhlá policejní pátrací akce. Desítky policistů za pomoci vrtulníku s termovizí pátrají po třiapůlletém chlapci z Měčína na Klatovsku. Dítě odešlo z domu po šesté hodině večer a nikdo neví kde je.

Ztraceného tříletého chlapce hledá 70 policistů a hasiči

V noci si pátrající týmy vyžádaly na pomoc i policejní vrtulník. "Pátrání po pohřešovaném chlapci je zatím bezúspěšné," uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. Chlapec měl na sobě hnědé tepláky a zelené tričko s krátkým rukávem.

"Zmizení chlapce bylo nahlášeno před devátou hodinou večer. Kluk se ztratil mezi šestou a sedmou večer. Rodiče v té době byli na nákupech v Plzni, na starosti ho údajně měla babička," uvedl pro Právo šéf pátracího týmu Jan Myslivec.

Do pátrání je nasazeno osm desítek osob, z toho 70 policistů a deset hasičů. "Vrtulník propátrává zejména okolní plochy v okruhu dvou až tří kilometrů od Měčína," doplnil Myslivec.

Policisté a hasiči se pak zaměřují na detailní prozkoumání remízků, struh a rozsáhlých opuštěných zemědělských objektů, kterých je v okolí velké množství. Chlapec by se v některém z těchto areálů, kde si děti často hrají na schovávanou, mohl skrývat.

Policisté žádají občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, pohybu či výskytu dítěte, aby neprodleně kontaktovali policii na lince 158, na telefonním čísle 974 334 111 nebo na policejní služebně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků