Hlavní obsah
Trezor byl zaházený sněhem Foto: Policie ČR

Zloději z Rakouska vlekli trezor osm kilometrů do Čech. Policisté ho našli ve sněhu

Najít ukradený trezor z rakouského Kautzenu a dopadnout i zloděje se podařilo policistům z Nové Bystřice na Jindřichohradecku. Ty požádali o pomoc jejich rakouští kolegové. Událost se odehrála minulý týden ve čtvrtek, policisté o ní informovali tento týden v úterý.

Trezor byl zaházený sněhem Foto: Policie ČR
Zloději z Rakouska vlekli trezor osm kilometrů do Čech. Policisté ho našli ve sněhu

Rakouská hlídka sledovala stopy, které vedly od vozidla, na němž zloději lup vezli, až ke státní hranici. Odtamtud stopy směřovaly ke Starému Městu pod Landštejnem, kam vyjela policejní hlídka z Nové Bystřice.

„U křižovatky Staré Město pod Landštejnem – Veclov našla hlídka ve sněhu stopy, které ji dovedly až k hromadě sněhu, z níž vyčuhoval částečně paletový vozík, na němž byl připevněný a téměř zahrabaný trezor. Jak se později ukázalo, byl uzavřený a nepoškozený,“ přiblížila Právu událost policejní mluvčí Hana Millerová.

Dodala, že následně další policejní hlídka zadržela vozidlo s německou poznávací značkou se dvěma cizinci. V autě byly věci pocházející z trestné činnosti a podle policistů nebylo pochyb, že právě tito lidé ukradli trezor.

Ten na paletovém vozíku vlekli přes osm kilometrů z Rakouska do Čech.

Policisté už o zadržení domnělých pachatelů informovali rakouské kolegy. Ti na ně vydali evropský zatýkací rozkaz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků