Hlavní obsah
Hasiči přivezli zdvižnou plošinu. Foto: Petr Nový, Novinky

Žena vyhrožovala sebevraždou, skončila na psychiatrii

Žena ze Zbuzan u Prahy, která se v sobotu zabarikádovala před policií ve svém bytě, skončila na psychiatrii. Policisté krátce po 20:00 zasáhli a ženu nechali převézt do psychiatrické léčebny v Praze - Bohnicích, řekla policejní mluvčí pro Prahu venkov Markéta Johnová.

Hasiči přivezli zdvižnou plošinu. Foto: Petr Nový, Novinky
Žena vyhrožovala sebevraždou, skončila na psychiatrii

Sedmapadesátiletá žena se v bytě zabarikádovala poté, co volala sama na policii, že je v ohrožení života.

Podle některých médií byla zabarikádovanou ženou country zpěvačka Hana Horecká, známá ze skupin Fešáci nebo Schovanky.

"Při zásahu nebyl nikdo zraněn a nevznikla ani žádná škoda na majetku," uvedla Johnová. Policejní zásah blíže nepopsala. "Žena byla ve špatném psychickém stavu, proto byl na místo přivolán policejní vyjednavač," doplnila Johnová.

Policie přijela k ženině bytu po 14:00. "Uváděla skutečnosti, které zakládaly podezření, že by mohla být objektem násilného trestného činu. Proto policisté vyrazili na místo," řekla Johnová. Na místě však žena odmítla s policisty komunikovat a zabarikádovala se ve svém bytě ve třetím patře.

Nikoho neohrožovala

Do Zbuzan přijela také policejní zásahová jednotka. V bytě byla před příjezdem záchranných složek se zabarikádovanou ženou ještě její šestnáctiletá dcera, potvrdila  policejní mluvčí. Neměla však informace o tom, že ji matka údajně ohrožovala nožem, jak se spekulovalo.

Na místě byli mimo policistů také hasiči s plošinou a zdravotničtí záchranáři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků