Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Žena v Kladně okradla 90letého muže, její syn ho zmlátil do bezvědomí

Brutálního útočníka zadrželi kladenští policisté. Matka mladistvého útočníka v lednu nejprve okradla 90letého muže, mladík ho pak napadl. Zlodějku se ještě před útěkem pokusil zadržet syn napadeného, který pracuje jako strážník, ale marně. Práci mu komplikovali svědci události.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Žena v Kladně okradla 90letého muže, její syn ho zmlátil do bezvědomí

Muž byl napaden u kladenského obchodního domu v Italské ulici. "Žena předvedla scénu, aby od sebe odpoutala pozornost. Vykřikovala nesmyslná obvinění na adresu strážce zákona. Reakce okolí byly bohužel namířeny proti zasahujícímu městskému policistovi," informovala v pondělí mluvčí policie Michaela Nováková.

Následovala potyčka, kterou rozpoutal syn podezřelé ženy. Fyzicky napadl opodál stojícího okradeného důchodce, který po jeho útoku upadl na hranu chodníku a upadl do bezvědomí. Zatímco strážník poskytoval svému otci první pomoc, žena i se svým synem z místa činu utekla. "Kriminalisté vyhodnotili kamerové systémy z obchodního domu. Vzhledem k dobré místní znalosti se podařilo zjistit totožnost zlodějky," uvedla mluvčí.

Mladistvému hrozí čtyři roky vězení  

Ženě za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení. Kriminalistům se podařilo najít i pachatele brutálního napadení.

"Vyšetřovatelka nyní na případu intenzivně pracuje a předpokládáme, že v následujících dnech bude agresor obviněn z trestného činu těžké ublížení na zdraví," řekla Nováková. Pokud se podaří kriminalistům prokázat úmysl, hrozí mladistvému pachateli za provinění až čtyři roky za mřížemi.

Policisté prověřují i další skutky, například neoprávněné držení platebního prostředku, či další krádeže, z nichž dvojici podezírají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků