Hlavní obsah

Žena se několik let úspěšně vydávala za advokátku

Déle než osm let se úspěšně vydávala za advokátku 39letá žena z Frýdku-Místku. Během té doby neoprávněně zastupovala desítky klientů. V minulých dnech ji policie obvinila z trestného činu nedovoleného podnikání. Za to jí hrozí až tři roky vězení.

Žena se několik let úspěšně vydávala za advokátku

"Žena se nezdržovala studiem na vysoké škole ani skládáním advokátních zkoušek. Před jméno si připsala titul magistra a prohlásila se advokátkou,“ popsal neuvěřitelné jednání mluvčí frýdecko-místecké  policie Ivan Žurovec.

Od října roku 2001 donedávna poskytla své služby několika desítkám občanů a firem. "Zakládala společnosti s ručením omezeným, vyhotovovala smlouvy o převodu obchodních podílů společnosti, sepisovala kupní a darovací smlouvy v řádech miliónů. Poskytovala právní rady a přijímala milióny korun do advokátní úschovy. Za tyto služby si účtovala odměny v řádech desetitisíců,“ dodal policejní mluvčí.

Žena dokonce podle něj zaměstnávala i další osobu, která jí v její nepovolené činnosti nevědomky pomáhala. "Několika firmám obviněná dokonce poskytovala za paušální měsíční poplatek kompletní právní služby. Radila ženám při rozvodu, navrhovala dohody o upravení majetkových vztahů,“ řekl mluvčí.

Udali ji skuteční advokáti

Na to, že ve Frýdku-Místku působí falešná advokátka, upozornili policii jiní advokáti, kteří podali trestní oznámení.

"Při domovní prohlídce se u ní našlo množství písemných důkazů o její protiprávní činnosti. Byly zajištěny desítky smluv s jejími klienty v advokátních spisech, které vedla,“ dodal mluvčí.

Studovala jsem v Anglii, brání se žena

"Svou vinu však popřela. Uvedla, že nevystupovala jako advokátka, a že skutečně vystudovala jakousi záhadnou vysokou školu v Anglii. Její název si však nedokázala vybavit a nebyla schopna doložit vysokoškolský diplom,“ dodal Žurovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků