Hlavní obsah

Zelenkův advokát: O duševním zdraví experti ještě nerozhodli

Zda je "heparinový" vrah Petr Zelenka duševně zdráv či nikoli, se ještě zdaleka nedá říci. V rozhovoru to Právu zdůraznil advokát obviněného Jan Herout. Podle něj ještě není reálné, aby byl hotový znalecký posudek.

Zelenkův advokát: O duševním zdraví experti ještě nerozhodli

"Když jsem u pana Zelenky byl na poslední návštěvě dva dny před medializovanou návštěvou jeho otce, říkal mi, že u něj byli soudní znalci a dali mu na vyplnění řadu testů. Pochybuji o tom, že by on i oni byli tak rychlí, aby byl již nyní hotov znalecký posudek. Navíc mám jako obhájce nárok na jedno paré, abych se k němu případně mohl vyjádřit," uvedl JUDr. Herout. Jak doplnil, pokud by měl k některým závěrům odborníků výhrady, přizval by si nezávislého konzultanta. Kdy ale dokument obdrží, o tom nechtěl spekulovat.

"V médiích jsem se setkal s řadou nepřesností, které mne jako právníka poškozují. Například jsem nikdy neřekl, že můj klient nemohl ovládnout nutkání vraždit. Přesná citace byla nemohl ovládnout nutkání podat heparin. O tom, zda se toto rovná vraždě, musí rozhodnout soud. Vždyť já tak vypadám, že jdu proti obviněnému," zlobil se obhájce s tím, že to zdaleka není jediné zkreslení údajů kolem případu.

Od svých údajných výroků, které se objevily v tisku, se distancoval i náměstek hejtmana Vysočiny Pavel Hájek (ODS). Ten Právu sdělil, že pouze hovořil o některých zveřejněných úvahách odborníků a odmítl, že by komukoli řekl, že má k dispozici informace od odborníků zkoumajících duševní zdraví Petra Zelenky.

"Denně sleduji monitorink tisku a tam jsem se dočetl i různá vyjádření odborníků k osobnosti obviněného. To, že je duševně zdráv, byly jen úvahy, o nichž jsem hovořil," vysvětlil Právu.

Jak doplnil, ani on jako náměstek pro oblast zdravotnictví nemá informace o průběhu vyšetřování. "Od policie vůbec a ze strany ministerstva zdravotnictví vím jen o organizačních věcech. Například vím, že ve čtvrtek 21. prosince byl management jihlavské nemocnice a o den později zástupci nemocnice v Havlíčkově Brodě na ministerstvu před zdravotní komisí. Tam konzultovali odborné postupy léčby. Ale víc nevím. Oni jsou vázáni mlčenlivostí," vysvětlil Hájek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků