Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zaútočil na hlídače střepem od lahve. Ten se raději vzdal

Smrtí vyhrožoval pracovníkovi ostrahy supermarketu ve Zlíně třiačtyřicetiletý jedenáctkrát trestaný bezdomovec. Při tom se po něm ohnal ostrým střepem z pivní lahve, napadenému se podařilo o vlásek uhnout.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zaútočil na hlídače střepem od lahve. Ten se raději vzdal

„Útočník šel nakupovat do supermarketu společně se svým známým. Pracovník bezpečnostní agentury pojal podezření, že muži v prodejně odcizili alkohol. Za pokladnami je zastavil a chtěl, aby ho následovali do zadržovací místnosti, kde jim chtěl zkontrolovat obsah batohu,“ informovala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Zloději nejprve šli, ale u východu z obchodu chtěli utéct. Pracovník ostrahy jednoho z nich chytil za batoh, aby mu zabránil v útěku, ten upadl a přitom se mu rozbila pivní láhev, kterou měl v ruce.

„Vzal do ruky jeden ze střepů a ohnal se s ním po muži ostrahy. Ten včas uhnul. Zloděj se po něm ohnal ještě dvakrát s tím, že ho zabije. Bezpečnostní pracovník nechal raději oba muže z prodejny odejít. Policisté je záhy dopadli opodál a převezli na služebnu. Agresor je obviněn z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků