Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Zatočím s tebou, vyhrožoval stalker bývalé přítelkyni. Dostal podmínku

Za žádnou cenu se nechtěl smířit s rozchodem s přítelkyní dvaapadesátiletý Antonín Vrága z Hodonínska. Podle spisu se mu nelíbilo, že do vztahu investoval peníze, a měl pocit, že by finance měl dostat zpátky. Ženu několik týdnů pronásledoval, volal, psal zprávy a maily, až nakonec začal vyhrožovat i její matce. Toto jednání jej nakonec dovedlo až k brněnskému krajskému soudu, který mu ve čtvrtek potvrdil podmínku.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Zatočím s tebou, vyhrožoval stalker bývalé přítelkyni. Dostal podmínku

„Vyhledával přítomnost bývalé přítelkyně, která ho vystěhovala ze svého domu pro vzájemné neshody, hádky a jeho příkazy. Tuto denně i v noci telefonicky kontaktoval a posílal 10-20 SMS zpráv, každý den přicházel k jejímu domu, bouchal na okna a dveře a vykřikoval, že z něho udělala bezdomovce. Každý den jí na okno domu nalepil dopis, kde stále psal, že se s ní chce setkat, určoval čas a místo, kde bude schůzka, a vyhrožoval, že s ní zatočí,“ stálo v obžalobě.

Když telefonické kontaktování neneslo kýžené ovoce, přidal i mailové vzkazy, v nichž si stěžoval, že ho zničila. „Dále za ní začal chodit na pole, na kterém pracovala, kde ji ve dvou případech chytal za ruce a držel s tím, že s ní chce mluvit, následně na třech schůzkách ji přemlouval, aby se k sobě vrátili, nadával jí vulgárními výrazy,“ zjistili žalobci.

Usvědčil se sám, telefonát vyslechla policistka

Vrágovo jednání nakonec vyvrcholilo tím, že přišel za matkou bývalé družky a křičel na ni, že už toho má dost, že chce po její dceři peníze s tím, že jí dával měsíčně 10 000 korun na živobytí, a když mu je nevrátí, podpálí jí dům.

Okresní soud v Hodoníně takové jednání kvalifikoval jako vydírání a nebezpečné pronásledování, za což muže potrestal 10 měsíci vězení s podmíněným odkladem na dva roky.

Vrága se s tím ale nechtěl za žádnou cenu smířit a podal odvolání. „V něm provedl vlastní rozbor důkazů a zhodnotil je, odvolací soud se ale ztotožnil s tím, jak rozhodl prvoinstanční soud. Matce bývalé přítelkyně dokonce volal ve chvíli, kdy podávala vysvětlení na policii, a ta dala hovor na hlasitý odposlech, takže si to mohla poslechnout i přítomná policistka. Odvolání se zamítá a uložený trest je výchovného charakteru,“ stručně konstatoval soudce Jaroslav Pálka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků