Hlavní obsah
 

Zásahovka zadržela fotbalové chuligány, kteří oloupili fanoušky opavského klubu

Jedenáct fotbalových chuligánů ve věku 18 až 32 let, hlásících se k Baníku Ostrava, obvinili policisté z loupeže a poškozování cizí věci. Policisté je stíhají kvůli loupežnému přepadení příznivců SFC Opava, ke kterému došlo loni na podzim a při němž maskovaní útočníci ukradli vlajky opavského fotbalového klubu.

 
Zásahovka zadržela fotbalové chuligány, kteří oloupili fanoušky opavského klubu

„Jedna osoba je stíhána vazebně,“ řekl Radim Wita, náměstek krajského policejního ředitele Moravskoslezského kraje s tím, že všem hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi. A to proto, že se obou trestných činů dopustili jako členové organizované skupiny.

Loupež se odehrála loni 7. října v podvečer v Březové na Opavsku, když se opavští fandové vraceli za zápasu z Brna. Útočníci sledovali jejich auto až na místo loupeže, kde zinscenovali výměnu píchlého kola. „Poškození byli nuceni vozidlo zpomalit a v tom okamžiku byli zablokováni zepředu i zezadu dvěma vozidly, ze kterých vystoupili kuklami maskovaní pachatelé,“ popsal Wita.

Zápasníci MMA

Chuligáni poškodili opavským fandům auto, rozbili jim přední sklo a jedno sklo ve dveřích vozu. Klíčky od zapalování hodili do pole a přikázali osádce, aby otevřela zavazadlový prostor. „Z něj sebrali batoh, ve kterém byly také vlajky opavského klubu,“ potvrdil Wita.

Zatýkání obviněných se uskutečnilo minulý týden nejen v Moravskoslezském, ale i Jihomoravském kraji. Kriminalistům při něm pomohli i policisté ze zásahové jednotky. „Jednalo se o nebezpečné pachatele s trestní minulostí, zejména násilného charakteru, někteří z nich se zabývají bojovým uměním a jsou zápasníky MMA,“ řekl na adresu chuligánů náměstek krajského policejního ředitele. Současně upozornil, že vyšetřování stále pokračuje.

„Po vyhodnocení dalších stop a důkazních materiálů nevylučujeme obvinění i dalších osob,“ podotkl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků