Hlavní obsah
Plynová pistole. Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Žárlivec na Hodonínsku držel bývalé přítelkyni pistoli u hlavy

Zřejmě nezvládnutý rozchod byl motivací pro násilné jednání třicetiletého muže z Hodonínska. Ten se před několika dny vydal za svou bývalou přítelkyní a se zbraní v ruce ji donutil sednout do svého auta. Pak ji odvezl na opuštěné místo, sebral jí mobilní telefon a chtěl za každou cenu zjistit, s kým komunikuje. Za jeho řádění mu nyní hrozí až deset let vězení.

Plynová pistole. Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Žárlivec na Hodonínsku držel bývalé přítelkyni pistoli u hlavy

„Násilím se zmocnil jejího mobilního telefonu, který měla v kapse bundy, aby zjistil, s kým komunikuje. Vzhledem k tomu, že měla přístroj chráněný heslem, a to mu nechtěla sdělit, přiložil jí plynovou pistoli k hlavě a opět pohrozil zastřelením. Jakmile dosáhl svého, odvezl ji zpět, ale telefon jí už nevrátil,“ popsala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ihned po oznámení případu začali policisté po násilníkovi pátrat, aby jej nakonec dopadli v jedné z obcí na Hodonínsku.

„Při zákroku nebyl nikdo zraněn. Nyní se jeho násilným protiprávním jednáním intenzívně zabýváme. Je důvodně podezřelý z loupeže, vydírání a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vyšlo totiž dále najevo, že v současné době nesmí motorová vozidla řídit. Tento zákaz činnosti mu loni v září uložil Městský úřad Hodonín na 18 měsíců. Podle trestního zákoníku mu hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků