Hlavní obsah

Záchranářům se v Krkonoších ztratil lavinový pes

Horské službě v Krkonoších se v sobotu dopoledne v lokalitě Přední Labská mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím ztratil lavinový pes. Ztracený černý čtyřletý labrador jménem Jago je jedním ze tří lavinových psů v Krkonoších. Záchranáři prosí občany, aby jim v případě nálezu psa dali vědět. Řekl to náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš.

Záchranářům se v Krkonoších ztratil lavinový pes

Pes, kterého lze poznat podle čísla 14026 vytetovaného v uchu, se zaběhl při venčení. "Není nebezpečný. Je velice přítulný a ovladatelný. Pokud se zaběhl, bude se pravděpodobně snažit vyhledat lidi," řekl Klepš. Možná je však podle něj i varianta, že psa někdo naložil do auta a odvezl, protože je velice důvěřivý.

Jago sloužil na stanici ve Špindlerově Mlýně a byl připraven k nasazení v oblasti západních a středních Krkonoš. Zbývající dva vycvičené lavinové psy má horská služba na služebně v Peci pod Sněžkou.

Hodnotu vycvičeného lavinového psa Klepš odhadl na 100 000 až 150 000 korun. Případné informace o pohybu psa mohou lidé volat přímo psovodovi na telefon 606 157 925 nebo na pohotovostní telefon horské služby 602 448 338.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků