Hlavní obsah

Záchranáři se po nehodě snažili motorkáře hodinu oživovat

Tragický konec měla nehoda, která se stala v noci na sobotu v Šenově u Ostravy. Srážku mopedu s osobním vozem nepřežil motocyklista. Hasiči museli okolí prohledat pomocí termokamery, žádného dalšího zraněného ale nenašli.

Záchranáři se po nehodě snažili motorkáře hodinu oživovat

Nehoda se stala asi hodinu a půl po půlnoci, na místo ihned vyjeli záchranáři a hasiči. Při příjezdu hasičů už se záchranáři pokoušeli oživit motocyklistu.

Na místě panovalo podezření, že na motorce jeli dva lidé. Proto bylo potřeba prohledat okolí. „V rojnici a pomocí termokamery hasiči hledali ve tmě možného spolujezdce motocyklisty, který srážku nepřežil,“ řekl mluvčí Petr Kůdela.

Pátrání ale bylo bezvýsledné. Okolnosti nehody nyní vyšetřují severomoravští policisté.

„Operátorka s volajícími vedla až do příjezdu záchranářů telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. Zasahující lékařka potvrdila selhání základních životních funkcí a posádka pokračovala v oživovacích pokusech za pomocí přístrojů a léků,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Přes veškerou snahu a hodinu trvající resuscitaci se život devětadvacetiletého muže nepodařilo zachránit a lékařka musela konstatovat jeho smrt. 

Policie pravděpodobného viníka dopadla

Pravděpodobným viníkem, kterému už policie obvinila z trestných činů ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky, je jednadvacetiletý muž z Havířova.

„Jako řidič vozidla Opel Astra Karavan měl zezadu narazit jedoucího motocyklu Peugeot Jetforce 50, který řídil třicetiletý muž,“ popsala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Hned po nehodě šofér auta z místa tragedie utekl.

„Policisté zajistili stopy a povolali psovoda se psem. Krátce po čtvrté hodině byl podezřelý zadržen v místě bydliště,“ dodala. Orientační dechová zkouška provedená čtvrt hodiny před 5. hodinou vykázala u mladíka hodnotu 0,99 promile alkoholu.

„Muž doznal, že před nehodou vypil pivo a z restaurace odjel vozidlem jeho otce.“ Obviněnému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitý trest. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. Bezprostřední příčinu smrti poškozeného určí nařízená soudní pitva.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků