Hlavní obsah
Foto: Petr Nový, Novinky

Záchranář v Brně vylovil z vody tonoucí se dítě

Tonoucí se dítě zachránil v neděli po poledni v Brně zdravotnický záchranář. Bezvládného těla si všiml u splavu v ulici Tkalcovské. Ihned skočil do vody, vytáhl chlapce ven, a protože nedýchal ani mu nebilo srdce, okamžitě zahájil resuscitaci. Dítěti tak zachránil život, uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Radek Turin.

Foto: Petr Nový, Novinky
Záchranář v Brně vylovil z vody tonoucí se dítě

Záchranné službě nahlásili lidé nehodu před třináctou hodinou. Na místo ihned vyjela sanitka. Dorazila čtyři minuty od výzvy, shodou okolností ji však ještě předstihl zaměstnanec záchranné služby, který v tu dobu nebyl ve službě, ale zrovna procházel kolem. Právě ten dítě z vody vytáhl.

"Při příjezdu našeho týmu měl již chlapec obnovenu srdeční akci, zasahující tým dítě zaintuboval, napojil jej na umělou plicní ventilaci s podporou kyslíku, podal veškeré nutné léky a roztoky," popsal Turin. Záchranáři pak chlapce v kritickém stavu převezli na anesteziologicko-resuscitační kliniku do dětské nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků