Hlavní obsah
Lukáš Dostál u soudu Foto: Šefr Igor, ČTK

Za zneužití šesti školaček z Brna dostal muž šest let vězení

Za loňské pohlavní zneužití šesti brněnských školaček a předloňské znásilnění přítelkyně půjde třicetiletý Lukáš Dostál na šest let do vězení. Rozhodl o tom v pondělí Krajský soud v Brně. Muže usvědčily především výpovědi obětí.

Lukáš Dostál u soudu Foto: Šefr Igor, ČTK
Za zneužití šesti školaček z Brna dostal muž šest let vězení

Podle soudkyně Dany Kancírové trpí vážnou sexuální poruchou, kterou si ale neumí přiznat. Muž vinu popírá. Pokud se proti verdiktu odvolá, bude se muset kauzou zabývat olomoucký vrchní soud.

Případy zneužití školaček ve věku od šesti do 15 let se staly loni. Dostál na ně obvykle číhal u dveří činžovních domů. Většinou je při příchodu nebo odchodu domů vtlačil do průchodu, u poštovních schránek nebo ve výtahu je pak svlékal a osahával. Dívkám vyhrožoval. Některým dokonce přiložil pod krk nůž. Od svého jednání pak upustil, protože oběti volaly o pomoc. To jej vždy přimělo k útěku. Podle lékařů se většina z nich dosud potýká s psychickými problémy.

Před dvěma roky si Dostál pozval do bytu dvacetiletou dívku. Přítelkyni navrhl, že jí z legrace dá na ruce pouta. Dívka prý souhlasila, a to pouze pod podmínkou, že je pak hned sundá. Místo toho však bezbrannou kamarádku svlékl a znásilnil.

Při zatčení zabavila policie muži jeho mobilní telefony, v nichž měl četné fotografie malých dívek, prý dětí známých, které si vyfotografoval na památku. Obžalovaný tvrdí, že na místech přepadení nikdy nebyl, dívky nezná a nic neudělal. Usvědčily jej ale výpovědi obětí a policií zajištěné pachové stopy i otisky prstů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků