Hlavní obsah

Za vraždu ženy půjde muž na deset let za mříže

Krajský soud v Hradci Králové poslal v pátek na deset let do vězení třiatřicetiletého Radka Chaloupku. V červnu v Broumově na Náchodsku nožem zavraždil svoji o tři roky mladší ženu. Účastníci řízení si ponechali lhůtu na odvolání, rozsudek tak zatím není pravomocný.

Za vraždu ženy půjde muž na deset let za mříže

Chaloupka se ke svému činu u soudu přiznal, proč zaútočil ale nedokázal vysvětlit. "Ona se jen otočila a šla pryč, vyhrožovala mi, že zavolá policii, a pak už si nepamatuji, co se dělo," řekl obžalovaný, který si údajně chtěl s manželkou jen promluvit.

Chaloupka byl před vražedným útokem vykázán z bytu kvůli údajnému psychickému týrání manželky, obžalovaný však odmítl tvrzení, že ženu, se kterou má dvě malé děti, týral.

Podle spisu na zahradě u domu svou manželku dvanáctkrát bodl nožem a pak jí prořízl hrdlo. Způsobil jí mnohočetná zranění trupu a končetin, a přivodil jí tím smrt vykrvácením.

Muž se pak skrýval a nenašel jej ani policejní vrtulník či služební psi. Po čtyřech dnech ho hlídka cizinecké policie objevila nedaleko místa činu na střeše jednoho statku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků